S dvojčaty na dovolenou?

Jedeme na dovolenou

Jde to! Sice při nošení věcí do auta budete vypadat, jako když se nadobro stěhujete, ale nenechte se tím zastrašit. Změna prostředí vám prospěje a s malým fíglem bude dělat dobře i dětem.

Já absolvovala dovolenou s Janičkou a Kubíčkem, když jim byly jen 3 měsíce a pak ve 14-ti měsících. Zvládli jsme obě. Vždy jsme byli v rámci naší republiky a ubytovaní v penzionu. Moc neuznávám dovolenou s takhle malými dětmi u moře (vedro malé děti snáší špatně, tak proč tomu jít naproti?), či jet pod stan, kdy hygienické podmínky jsou dost na hraně.

Co si zjistit a co zabalit?

Když jsem dovolenou objednávala, vždy jsem si zjistila:

  • Dostaneme se k vám kočárkem, který je 79 cm široký?
  • Budeme ho kde mít schovat?
  • Máte dostatek jídelních židliček?
  • Vejdou se k nám na pokoj dvě rozložené cestovní postýlky?
  • Budeme mít na pokoji vanu, či sprchovací kout?
  • Bude vám vadit, když si přivezeme mikrovlnnou troubu, či ji dokonce máte někde snadno k dispozici?

Doplním to ještě malým komentářem. Dostat se do penzionu je opravdu dost důležité a bohužel ne samozřejmé. Mít kočárek kde umístit je taky dost důležité. Pokud ještě musíte mít hluboké korby, tyto kočárky nejsou moc skladné a místa určená pro kočárky jsem většinou zabrala já samotná s naším „tankem Patronem“.

Jídelní židličky jsem nikdy nevozila. Až uvidíte tu kopu věcí, pochopíte. Vždy jsem si poradila díky našemu „CESTOVNÍMU“ kočárku Peg Perego Aria Twin. U jídelního stolu se nám zatím všude vešel, takže děti jsem krmila v něm. Pokud také vlastníte šikovný typ sportovního kočárku, zkuste to řešit taky tak, nebo toto řešení mějte alespoň jako rezervu, kdyby jídelních židliček bylo v penzionu nedostatek.

Postýlky jsem si vždycky vozila svoje, protože poplatky za zapůjčení nejsou zrovna malé

Vaničku berte podle toho, jak vybavenou budete mít koupelnu nebo můžete zkoušet doma učit děti sprchování. Některé to zpočátku děsí, přeci jenom jsou zvyklé na koupání. Uvidíte… Pořád to ale má být společná dovolená, tak jim zbytečně nedělejte trauma.

Pokud ještě ráno děláte dětem UM, věřte, že je hodně pohodlné si v pyžamu vodu na mléko ohřát na pokoji, než počítat s informací, že se můžete kdykoliv obrátit na číšníka a ten vám jídlo ohřeje. V noci či např. v 7 ráno asi nebudete nadšení ani vy a ani on.

Co s sebou?        

Udělejte si seznam! Tady malá inspirace…

  • Vše kolem jídla – mikrovlnka, sterilizátor na láhve, 2x láhev na ranní mléko, lžičky, 2x miska, lžíce a metla (na večerní kaši), trochu přípravku na nádobí, houbička, utěrka, nůž a prkénko (krájela jsem ovoce, či namazaný chleba na kostičky), uzavíratelná krabička (pro svačinu na výlet), Nutrilon, kojenecká voda, dopolední svačiny (ovoce, přesnídávky), oběd (já preferovala na první dva dny svá navařená jídla a pak to dojela kupovanými skleničkami, či jsem jim někde něco vhodného objednala), odpolední svačiny (např. máslové rohlíčky, loupák, tvaroháček či jogurt), k večeři kaši, apod. BRYNDÁKY A FLAŠKY NA PITÍ!
  • Dětem – dostatek plen, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, lékárničku (Fenistil na štípance, Bepanthen na odřeniny, spáleniny či opruzeniny, teploměr, Paralen čípky 5ks, Nasivin proti rýmě, nůžtičky a náplasti), krém na opalování min. faktor 50 i v ČR, chůvičku, 2 osušky, věci na koupání (asi také máte vše v jedné taštičce – mycí gel, šampon na vlasy, vatičky na ouška, mléko a hřebínek), mazlíky (uspáváčky), dudlíky, hračky, polštáře a deky, 2 matrace, 2 postýlky + oblečení.
  • Kartičky zdravotní pojišťovny + léky, pokud nějaké vaše děti musí užívat.
  • Kočár!

Bojíte se cizího prostředí?

Dostávám se k malému fíglu, který jsem zmiňovala na začátku. Děti si dovedou kdekoliv hrát či se vozit v kočárku, ale spaní? Doma je doma. Mějte něco stabilně v postýlce, co jim jinde nedáváte, ani při hraní, a to vozte s sebou. My třeba máme rozkládací knížku, která se dá zavěsit na postýlku, někdo má třeba plyšáčka, který se z postýlky nevyndavá. To pak mějte s sebou a vkládejte do cestovních postýlek. Mělo by to pomoci jako signál, že se ukládají ke spánku.

A poslední a velice důležité!!!

Mějte režim i na dovolené. Vím, že to svádí dělat věci jinak, ale jen se tím sama vytrestáte. Věřte, že budou děti spokojené, když budou moci spát v čase, kdy normálně chodí spát i doma, a když budou moci spát v postýlkách, místo v kočárku jen proto, že vy se chcete bavit. Máte přeci chůvičku!!! Odměnou vám zatím musí být změna prostředí a třeba polopenze. 

  maminka dvojčátek DARJA


Související články