Šestinedělí

p1250312.jpgTolik obávaný porod máte za sebou a nyní svíráte v rukou nádherné miminko, které je jen a jen Vaše. Je to zázrak přírody a tento malý uzlíček je zcela závislý na Vás. Péče o miminko je mnohem náročnější, než si většina novopečených maminek dokáže vůbec představit. I když si myslíte, že jste připravena, spoustu věcí Vás dokáže nemile zaskočit.

Období šestinedělí by mělo být časem rekonvalescence po náročném závěru těhotenství a porodu, ale pro většinu maminek je to spíše období stresu. Náročný den plný kojení, houpání plačícího miminka a spánková deprivace udolá leckterou maminku. Některé místo štěstí cítí spíše zoufalství. Takové pocity během šestinedělí zažije asi každá maminka. 

Nebojte, postupně se vše urovná. S miminkem si vytvoříte určitý rytmus a na konci šestinedělí už z Vás bude učiněný profík na Vaše miminko. 

Které úřady musíte po porodu navštívit

Které úřady musíte po porodu navštívit

Najdete zde kompletní soupis všech úřadů a institucí, na které byste po narození dítěte neměli zapomenout. Některé může oběhnout i Váš partner, s jinými se stačí domluvit přes e-mail a zaslat jim potřebné dokumenty.

Laktační krize

Laktační krize

Během období kojení se každá matka setká s laktační krizí, kdy její miminko i po nakojení pláče hlady a ona zdánlivě nemá mléko. Kdy krize přichází a jak se na ní připravit? Buďte připravená.

Mateřská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství v roce 2020

Mateřská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství v roce 2020

Kolik budete mít peněz na mateřské, jak se mateřská počítá a jak dlouho Vám bude dávka vyplácena. V článku naleznete i příklad výpočtu a odkazy na stránky, kde si můžete spočítat svoji mateřskou, a podmínky vyplácení OSVČ.

Poporodní baby blues

Poporodní baby blues

Místo pocitů štěstí z čerstvého mateřství se dostavily přívaly smutku, úzkosti a častý pláč. Máte pocity, že jste špatná matka a nic se nedaří. Tyto pocity trvající pár dnů zažila snad každá matka. Udělejte těmto pocitům přítrž a začněte zase naplno žít.