Porod, a je to tu

Stát se tatínkem

Stát se tatínkem

Muži se s novou rolí otce vyrovnávají různě, někteří po spatření svého miminka cítí obrovský nával štěstí a hrdosti a od prvních momentů svého potomka bezmezně zbožňují. Některým tatínkům to trvá i pár měsíců a jejich láska s věkem dítěte roste. Třetí skupina otců se dívá na nový přírůstek v rodině spíše jako na vetřelce, který sebral veškerou Vaši pozornost, jenž dříve náležela partnerovi.

Epidurální anestezie/analgezie

Epidurální anestezie/analgezie

Jedná se o nejúčinnější, nejoblíbenější a nejvhodnější, ale také nejdražší analgezii pro matku i dítě. Pro budoucí rodičky bojící se bolesti je epidurál velmi častou volbou. Jaké výhody nebo rizika přináší?

Co s sebou do porodnice

Co s sebou do porodnice

Pomalu se blíží termín Vašeho porodu a Vy začínáte přemýšlet nad tím, co si připravit s sebou do porodnice. Projděte si doporučený seznam věcí rozdělený do tří sekcí - k porodu, po porodu a na odchod z porodnice. Seznam je doplněný radami či různými variantami.

Které úřady musíte po porodu navštívit

Které úřady musíte po porodu navštívit

Najdete zde kompletní soupis všech úřadů a institucí, na které byste po narození dítěte neměli zapomenout. Některé může oběhnout i Váš partner, s jinými se stačí domluvit přes e-mail a zaslat jim potřebné dokumenty.

1. měsíc miminka

1. měsíc miminka

Pro novorozence je vše nové. Z útulné, hlučné a těsné dělohy se dostane do světa relativního ticha a velkého prostoru. Učí se pravidelně dýchat, sát, neovládá končetiny, vše vidí rozmazaně, černobíle a obráceně. Na některá miminka je toho trochu moc a naplno využívají to jediné, co umí skvěle - křičet z plných plic.

Porodné 2020

Porodné 2020

V tomto článku se dozvíte, kdo má nárok na porodné a jak o něj zažádat