Porod, a je to tu

Stát se tatínkem

Stát se tatínkem

Muži se s novou rolí otce vyrovnávají různě, někteří po spatření svého miminka cítí obrovský nával štěstí a hrdosti a od prvních momentů svého potomka bezmezně zbožňují. Některým tatínkům to trvá i pár měsíců a jejich láska s věkem dítěte roste. Třetí skupina otců se dívá na nový přírůstek v rodině spíše jako na vetřelce, který sebral veškerou Vaši pozornost, jenž dříve náležela partnerovi.

Epidurální anestezie/analgezie

Epidurální anestezie/analgezie

Jedná se o nejúčinnější, nejoblíbenější a nejvhodnější, ale také nejdražší analgezii pro matku i dítě. Pro budoucí rodičky bojící se bolesti je epidurál velmi častou volbou. Jaké výhody nebo rizika přináší?

Co s sebou do porodnice

Co s sebou do porodnice

Pomalu se blíží termín Vašeho porodu a Vy začínáte přemýšlet nad tím, co si připravit s sebou do porodnice. Projděte si doporučený seznam věcí rozdělený do tří sekcí - k porodu, po porodu a na odchod z porodnice. Seznam je doplněný radami či různými variantami.

Které úřady musíte po porodu navštívit

Které úřady musíte po porodu navštívit

Najdete zde kompletní soupis všech úřadů a institucí, na které byste po narození dítěte neměli zapomenout. Některé může oběhnout i Váš partner, s jinými se stačí domluvit přes e-mail a zaslat jim potřebné dokumenty.

1. měsíc miminka

1. měsíc miminka

Pro novorozence je vše nové. Z útulné, hlučné a těsné dělohy se dostane do světa relativního ticha a velkého prostoru. Učí se pravidelně dýchat, sát, neovládá končetiny, vše vidí rozmazaně, černobíle a obráceně. Na některá miminka je toho trochu moc a naplno využívají to jediné, co umí skvěle - křičet z plných plic.

Porodné 2016

Porodné 2016

Máte nárok na porodné? Jaké podmínky musíte splňovat? Přečtěte si podmínky pro splnění porodného pro rok 2017. Hrubý měsíční příjem Vaší rodiny nesmí přesáhnout určitou hranici, která je jiná u jednoho dítěte nebo dvojčat či u zaměstnané ženy či samoživitelky.