sujin-jetkasettakorn-freedigitalphotos-net-10060387.jpgPorod

Máte za sebou téměř celé těhotenství a zbývá Vám posledních pár dnů do porodu. Jak to přežiju? Bude to v pohodě? ... a další podobné otázky Vám víří v hlavě každou minutu. Slyšela jste desítky příběhů ostatních maminek, některé vystrašily, některé potěšily. 

Porod je jedním z nejintenzivnějších zážitků každé rodičky a stejně tak bude i Váš. Neděste se, myslete pozitivně. Zjistěte si, co Vás čeká za vyšetření, jaké máte možnosti anestezie při bolestech nebo zda chcete zcela přirozený porod. 

Vyvolání porodu aneb jak vyvolat porod přirozeně

Vyvolání porodu aneb jak vyvolat porod přirozeně

Konec těhotenství je nepříjemný snad pro každou nastávající maminku a každá chce porodit pokud možno v termínu. Když je miminko připraveno vyjít na svět, můžete jej popostrčit a pokusit si vyvolat přirozený porod. Existují účinné přirozené metody, jak vyvolat přirozený porod .

Pohlaví dítěte - jak poznat, jestli čekám holčičku nebo chlapečka?

Pohlaví dítěte - jak poznat, jestli čekám holčičku nebo chlapečka?

Nejčastější otázkou v průběhu celého Vašeho těhotenství se bezpochyby stane věta: „Už víte, co to bude?“ Která z nastávajících maminek by nechtěla vědět, jestli očekává holčičku nebo chlapečka? Drtivou většinu tato otázka hlodá od prvních dnů. Přečtěte si nejen odborné metody ke zjištění pohlaví dítěte, ale především mýty a babské rady, jak si samy určíte, zda čekáte holčičku nebo chlapečka.

Výbavička pro miminko

Výbavička pro miminko

Chcete být včas připravena, nechcete řešit výbavičku pro miminko na poslední chvíli a nevíte, co všechno budete potřebovat? V článku nenajdete jen pouhý seznam věcí, ale především Vám vysvětlíme, k čemu je budete potřebovat. Také Vám doporučíme různé alternativy. V článku najdete i odkazy na další zajímavé články.

Epidurální anestezie/analgezie

Epidurální anestezie/analgezie

Jedná se o nejúčinnější, nejoblíbenější a nejvhodnější, ale také nejdražší analgezii pro matku i dítě. Pro budoucí rodičky bojící se bolesti je epidurál velmi častou volbou. Jaké výhody nebo rizika přináší?

Co s sebou do porodnice

Co s sebou do porodnice

Pomalu se blíží termín Vašeho porodu a Vy začínáte přemýšlet nad tím, co si připravit s sebou do porodnice. Projděte si doporučený seznam věcí rozdělený do tří sekcí - k porodu, po porodu a na odchod z porodnice. Seznam je doplněný radami či různými variantami.

Porodné 2020

Porodné 2020

V tomto článku se dozvíte, kdo má nárok na porodné a jak o něj zažádat

Mateřská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství v roce 2020

Mateřská dovolená, peněžitá pomoc v mateřství v roce 2020

Kolik budete mít peněz na mateřské, jak se mateřská počítá a jak dlouho Vám bude dávka vyplácena. V článku naleznete i příklad výpočtu a odkazy na stránky, kde si můžete spočítat svoji mateřskou, a podmínky vyplácení OSVČ.