První příkrmy, kojenecká výživakukuricne-krupky-natural.jpeg

Pro začínající i pokročilé jedlíky doporučujeme kukuřičné křupky natural. Jsou bez tuku, soli, ideální jen tak na mlsání. Není v nich cukr jako v piškotech, ani u nich nehrozí zadušení jako u žvýkání rohlíku. Děti je naprosto milují. Dá se na nich i velmi dobře nacvičit žvýkání a polykání u začínajících jedlíků. Největší úspěch u maminek měli kukuřičné křupky natural firmy darvit (s kukuřičí a slonem na obalu). Dají se zakoupit v lékárnách a balík stojí zhruba 16,- Kč.

Mléčná kaše - jak vylepšit chuť

Mléčná kaše - jak vylepšit chuť

Chuť připravované mléčné kaše lze opravdu výrazně zlepšit jen změnou přípravy. Připravte miminku kaši, na kterou se budou sbíhat sliny i dospělým.

Zácpa kojence

Zácpa kojence

Zácpa kojence do 6 měsíců nehrozí, problém nastává se zaváděním příkrmů. Mnoho miminkům trvá i pár měsíců než si jejich tělíčko zvykne na nový typ stravy a pevnou stolici. Potom tlačí, křičí bolestí a žádná stolice nevychází.

První příkrmy kojenců - jak začít

První příkrmy kojenců - jak začít

Všeobecně se začíná od dokončeného 6. měsíce. Důležitý moment, kdy Vás začne miminko u jídla pozorovat a naznačuje, že by chtělo také ochutnat. Jedná se o „senzitivní fázi“, kdy je kojenec připraven na svůj první příkrm.

Zavádění dalších příkrmů

Zavádění dalších příkrmů

Když Vaše miminko dobře zvládlo první příkrm (sní aspoň 50 ml, samo otvírá pusinku a příkrm neplive, neodmítá), měsíc po zavedení prvního příkrmu můžete zkusit přidat další příkrm. Další příkrmy zavádíme nenásilně a velmi zvolna.

Dehydratace kojence

Dehydratace kojence

K dehydrataci může dojít velmi snadno, stačí pár hodin během parného dne. Je důležité sledovat především příznaky jako je počet promočených plen, slinění či spavost.

Kolik má vypít kojenec mléka za den?

Kolik má vypít kojenec mléka za den?

Za den by měl kojenec vypít šestinu své váhy, čili při váze 6 kg by měl vypít v průběhu celého dne 1 l mateřského mléka. Měl by...., ale každé miminko je jiné. Některým miminkům stačí i dvě třetiny, jiná zhltnou daleko více. Odražte se od pomočených plen za den, kterých by mělo být minimálně 6. Tak budete vědět, že Váš drobeček dostává všechny potřebné tekutiny.