merinostar.jpgLátkové pleny

Když se řekne látkové pleny, představí si většila lidí klasické čtvercovky, jejich vyváření a každodenní žehlení. To už však dávno není pravda. V dnešní době existuje více jak 100 typů látkových plen a stovky výrobců se předhání, aby maminkám nabídly co nejlepší ucelený plenkový systém od narození po nočník. Látkové pleny nádherných vzorů a barev se nemusí žehlit a už vůbec vyvářet. 

 

Jak skládat čtvercové látkové pleny

Jak skládat čtvercové látkové pleny

Instruktážní videa na skládání čtvercových látkových plen na novorozenecký sklad a sklad na draka.

Látková plena roku

Látková plena roku

Každým rokem je hlasováním maminek udělována tato cena ve čtyřech kategoriích, a to kalhotková, čtvercová, all in one (2v1) a svrchní plena. Plena s nejvyšším počtem hlasů získá nejvyšší ocenění Látková plena roku.

Bezplenková komunikační metoda

Bezplenková komunikační metoda

Jde to i bez plen. Miminko se rodí s přirozenou potřebou být v čistotě. Před vykonáním potřeby vydává určité signály, která naše moderní společnost přestala vlivem pohodlnosti jednorázových plen vnímat. Metoda vnímání signálů, stará jak lidstvo samo, umožňuje, že Vaše miminko už na konci šestinedělí může být bez plenek.

Látkové pleny - odkazy na diskuze

Látkové pleny - odkazy na diskuze

Přehledně rozdělené odkazy podle tématu na nejrůznější diskuze maminek Vám pomůžou rozhodnout při rozhodování, který moderní plenkový systém bude vhodný právě pro Vás.

Separační pleny

Separační pleny

Separační pleny se umisťují do látkových plenek mezi plenku a zadeček miminka. Na pohled připomínají spíše hedvábné kapesníčky a slouží k zachycení stolice miminka – tekuté proteče, pevné zůstane na separačce. Vyhazuje se pouze po znečištění stolicí, při pročůrání ji můžete opakovaně prát. Separační pleny mají další nespornou výhodu, a to pocit měkkosti a sucha na pokožce dítěte.

Látkové pleny - dělení, výhody a nevýhody

Látkové pleny - dělení, výhody a nevýhody

Typů látkových plen existuje neuvěřitelné množství. Nejsou to jen bílé čtverce z dob našich maminek, na trhu naleznete desítky prodejců nabízející až 100 druhů od obyčejných přes kalhotkové, kapsové a po pleny, kde máte vše v jednom. Jsou v nádherných originálních vzorech

Prací prostředky pro kojence a novorozence

Prací prostředky pro kojence a novorozence

Pro citlivou dětskou pokožku existuje řada pracích prostředků vhodných i pro alergiky, ale ne všechny jsou účinné. Vedle pracích prášků a gelů si můžete přečíst o pracích alternativách jako mýdlové ořechy nebo si vyrobit vlastní ekologický a přitom účinný prací prostředek.