Látková plena roku

Látková plena roku

Každým rokem je hlasováním maminek udělována tato cena ve čtyřech kategoriích, a to kalhotková, čtvercová, all in one (2v1) a svrchní plena. Plena s nejvyšším počtem hlasů získá nejvyšší ocenění Látková plena roku.

Látkové pleny - odkazy na diskuze

Látkové pleny - odkazy na diskuze

Přehledně rozdělené odkazy podle tématu na nejrůznější diskuze maminek Vám pomůžou rozhodnout při rozhodování, který moderní plenkový systém bude vhodný právě pro Vás.

Separační pleny

Separační pleny

Separační pleny se umisťují do látkových plenek mezi plenku a zadeček miminka. Na pohled připomínají spíše hedvábné kapesníčky a slouží k zachycení stolice miminka – tekuté proteče, pevné zůstane na separačce. Vyhazuje se pouze po znečištění stolicí, při pročůrání ji můžete opakovaně prát. Separační pleny mají další nespornou výhodu, a to pocit měkkosti a sucha na pokožce dítěte.

Prací prostředky pro kojence a novorozence

Prací prostředky pro kojence a novorozence

Pro citlivou dětskou pokožku existuje řada pracích prostředků vhodných i pro alergiky, ale ne všechny jsou účinné. Vedle pracích prášků a gelů si můžete přečíst o pracích alternativách jako mýdlové ořechy nebo si vyrobit vlastní ekologický a přitom účinný prací prostředek.