Dvojčata

dvojcata-jana-a-kuba-1-1.jpgMilé maminky,

už víte tu novinu, že vás bude víc? A už víte, že vás bude víc, než jste čekaly? Místo radosti obavy? Oprávněné i neoprávněné!!!

Jsem jednou z vás, jednou šťastnou z vás, která má dnes 14ti měsíční dvojčátka, Janičku a Kubíčka. Možná je to tím, že jsem nepoznala, co je to mít jedno miminko, možná tím, že mít rodinu, jsem v dnešní době nikdy nevnímala jako samozřejmost, každopádně bych nikdy nic neměnila a vážím si toho, že mám dvě zdravé děti.  Od porodu až do současnosti jsem načerpala spoustu zkušeností, jak vše zvládat s úsměvem. Ráda bych se o ně s vámi podělila a úsměv na tváři se pokusila udržet i Vám.

Kde začít?

Jedno těhotenství, jeden porod a rovnou dvě děti. Období těhotenství mi nepřišlo úplně lehké, zvláště ke konci, kdy jsem byla dlouhodobě hospitalizovaná z důvodu rizika předčasného porodu. Ani porod císařským řezem nebyl zážitek, který bych si zvlášť užívala, takže to, že „jedním vrzem“ mám dvě děti, beru jako velký BONUS. Vnímejte to taky tak!

Při vývoji svých dětí budete vařit stejná jídla a zabavíte je stejnou hrou. Minimálně na stejné úrovni. Odpadá Vám starost, co dělat se starším, co s mladším a co kterému uvařit.

Minimalizujete závislost dítěte na Vás samotnou. Od mala má „parťáka“ na hraní, zlobení a dělení se o Vás.

To, že něco není úplně dokonalé, je víc tolerováno u vícerčatových maminek, než u maminek s jedním miminkem. Často budete obdivovaná, jak vše zvládáte. Užívejte si to!

MYSLETE SAMA NA SEBE! Spokojená maminka, spokojené děti. To není fráze, to je holý fakt. I když nastanou situace, které Vás hodně potrápí, nedávejte to před svými ratolestmi na sobě znát a až Vám to okolnosti dovolí, dopřejte si nějaké to odreagování, kterým svůj potlačený stres uvolníte.

Nevzdávejte se svých přátel a koníčků. Děkujte rodině, že díky ní si toho všeho můžete užívat a svá dvojčátka vychovávat s úsměvem.

                                                                                    maminka dvojčátek DARJA

Zkušenosti maminky dvojčat

Denní rytmus dvojčat

Denní rytmus dvojčat

Jak zvládat krmení a spánek u dvou malých dvojčat najednou? Není to lehké, ale chce to čas, trpělivost a především přesně dodržovat časy krmení. Přečtěte si zkušenosti maminky dvojčat, která své děti dokázala synchronizovat a dnes je zcela spokojená.

Dvojčata aneb mé děti se nevyvíjely dle tabulek

Dvojčata aneb mé děti se nevyvíjely dle tabulek

Správný vývoj dítěte je posuzován dle toho, jestli dokáže v daný měsíc to, co většina dětí. Podle tzv. tabulek se řídí snad každý pediatr. Problém nastává, pokud se dítě nevyvíjí dle průměrného dítěte. Některé maminky si pak se svými dětmi musí projít řadou nepříjemných vyšetření, přestože je jejich dítě naprosto normální, jen má svůj individuální vývoj.

Jak utišit dvojčátka, když „jedou stereo“

Jak utišit dvojčátka, když „jedou stereo“

Pláč, pláč, pláč a zase pláč… Dost traumatizující, vysilující a unavující. Pomáhá vzít do náruče a chovat. No jo, ale komu dát přednost? A jak tohle období vůbec ustát? Mně osobně pomohla až neuvěřitelně jedna jednouchá věta. Dítě má pláč jako JEDINÝ vyjadřovací prostředek.

Kočárek pro dvojčata

Kočárek pro dvojčata

Po pořízení kočárku pro dvojčata Vás může nemile překvapit, že s kočárkem řadu dveří a pokladen neprojedete. Přečtěte si zkušenosti maminky dvojčat s řadou praktických rad, a vyhněte se tak nepříjemnostem a zbytečně vyhozeným penězům.

S dvojčaty na dovolenou?

S dvojčaty na dovolenou?

Jde to! Sice při nošení věcí do auta budete vypadat, jako když se nadobro stěhujete, ale nenechte se tím zastrašit. Změna prostředí Vám prospěje a s malým fíglem bude dělat dobře i dětem.