Denní rytmus dvojčat

Synchronizace

Synchronizace dvojčat je alfa a omega spokojenosti maminky s dvojčátky. O čem to je? Již v porodnici Vám sestra doporučí časy krmení. V mém případě to bylo po 3 hodinách. Tedy v 8h, v 11h, ve 2h, v 5h, v 8h, atd. Pokud si tímto budete procházet a budete mít tendence tuto radu sabotovat, věřte, že mě to napadalo také.  Dokonce mě okolí nabádalo, ať své děti nechám vyspat, pokud to potřebují, jenže…. Věřte, že toto maminka jednoho miminka nepochopí, maminka dvojčátek Vám ale bude fandit, protože ví své. Jednoho dne byste nevydržela nepřetržitou péči o obě děti na střídačku, nevěděla byste, kdy se vám podaří se vychystat ven, atd. … Taky mě bolelo, když mi jedno z nich deset minut před časem krmení teprve zabralo a já ho zase budila, štipkala a šimrala, jen aby se probralo a napilo se. Děti jsou někdy opravdu k neprobuzení. Mějte trpělivost a časy se pokuste opravdu dodržet. Za chvíli (v našem případě 4 měsíce – nebojte, uteče to) to bude jejich přirozený rytmus.

david-castillo-dominici-freedigitalphotos-net-10064572.jpgDenní rytmus

Dnes máme časy jídel hodně podobné.

7:30 snídaně- pak si hrají až do svačiny,

10:30 svačina – pak jdou unavení spinkat a spinkají většinou skoro až do oběda,

14:00 oběd – pak jdeme ven,

v 17:00 svačina – dle počasí si jí dají venku, či se na ni vracíme domů, no a potom koupací akce,

celý den zakončíme v 19:30 večeří.

Vidíte, jak jsou ty časy nápadně podobné těm, které mi radily sestry v porodnici? Měly pravdu. Odměnou mi je spánek dětí po celou noc. Samozřejmě pár nocí bylo krušnějších (růst zoubků, prdíky), ale důležité bylo a je, že chtějí oba jíst ve stejnou dobu, oba jsou ve stejnou dobu unavení a mají potřebu hodně obdobně spinkat. To je tajemství mého úsměvu od 5.měsíce, kdy jsem je již nemusela v noci krmit  :o)

Koupání

Nejdříve jsem praktikovala koupání každý den pouze jednoho z nich (na střídačku přeci :oD). Poté koupání obden obou, ale věřte, že až při každodenním koupání obou, se jim podařilo správně chápat režim dne a večer víc bez problému Janička s Kubíčkem usínali. Není to zrovna fyzicky nenáročné, ale vyplatí se to.

Myslete dopředu!david-castillo-dominici-freedigitalphotos-net-id-10065958.jpg

Máte pocit maminky s jedním miminkem, že tohle máme společné? Ne tak úplně.  Když potřebujete přebalit své miminko – přebalíte, když ho chcete nakrmit – nakrmíte a když ho budete chtít vykoupat – vykoupete. O nic dalšího se v tu chvíli starat nemusíte. Jenže u nás to tak není. Než půjdeme s jedním z dvojčátek na přebalovací pult, na kojení či krmení v jídelní židličce a nebo se připoutáme k vaničce, musíme to druhé zabezpečit, aby si neublížilo, aby si neublinklo a my nebyly daleko z dosahu a nebo, aby se jen necítilo samo a nás svým pláčem totálně nezdeptalo. Tohle je snad nejvíc náročné. Chce to cvik. I v úplných začátcích jsem nešla kojit, pokud jsem druhé neměla na dosah. Zakuckat se bylo tehdy tak snadné a představa, že vždy kvůli tomu přerušuji kojení…? Nesmysl.

Jestli jsem Vám dodala odvahy a optimismu, jsem za to velmi ráda. Pokud máte pocit, že to takhle nedáte, dáte to jinak. Každá si tu svou cestu hledáme a každá si při jejím hledání protrpíme své. Myslím, že mě právě jedno velmi těžké hledání opět čeká. Děti budou chtít samy chodit. Pokud se mi to podaří ustát opět s úsměvem, věřte, že o tom ráda opět napíši.

Hodně zdraví Vám i Vašim dětem a úsměv na tváři!

                                                                                                           maminka dvojčátek DARJA


Související články